Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Algas registreerimine spordipealinna kahevõitluspäevale

Algas registreerimine spordipealinna kahevõitluspäevale

Tallinn – Euroopa spordipealinn 2025 programm pakub veebruaris võimalust tutvuda erinevate kahevõitlusaladega.

Laupäeval, 22. veebruaril kell 10 on liikumishuvilistel põhjust koguneda Sõle spordikeskusesse, kus toimub kahevõitluspäev. Spordialade assortii on mitmekesine, sest sissejuhatavad treeningud toimuvad nii vehklemises, judos, maadluses, taekwondos kui ka karates. 

Treeningutele saab registreerida Tallinna e-poe keskkonnas. 

Tegemist on spordialasid tutvustavate treeningutega, mistõttu pole varasem kogemus sugugi oluline. Inimesed saavad pingevabas keskkonnas proovida erinevaid alasid ning leida endale sobiva harrastuse. 

Osad vehklemistreeningud viib läbi tiitlivõistluste medalite arvult Eesti kõigi aegade edukaim sportlane Irina Embrich, kes on ühtlasi ka Euroopa spordipealinn Tallinna saadik.

Kuigi 44-aastane Embrich alustas vehklemisega juba kaheksaselt, julgustas ta spordialaga esmatutvust tegema igas vanuses inimesi. Tema juhendatud treeningutes saavad osalejad selgeks ala reeglid, vehklemisasendi ja muu vajaliku, et pidada oma esimene matš.

„Vehklemine sobib põhimõtteliselt kõigile, sest siin pole kaalukategooriaid. Võid olla pikk või lühike, kaaluda rohkem või vähem – igaüks saab vehklemist nautida. Ka vanus pole sugugi oluline faktor,“ lausus Embrich, kes on karjääri jooksul võitnud koos Tokyo olümpiakullaga 14 tiitlivõistluste medalit.

Küsimusele, miks on vehklemine hea spordiala end füüsiliselt aktiivsena hoida, vastas olümpiavõitja: „See on võitlussport, üks ühe vastu, kuid pole nii kontakne ja ohtlik. Vastased on kogu aeg erinevad, mis tähendab, et tuleb pidevalt oma taktikat kohandada. Kõik matšid on täiesti omapärased. Vehklemine annab füüsiliselt väga hea koormuse, sest kogu keha peab tööd tegema.“

Kuigi vehklemisvarustuse oluline komponent on relv, on spordiala harrastamiseks ohutu. „Ikka on neid, kes natukene kardavad, kuid vehklejatel on seljas korralik kaitsevarustus,“ kinnitas Embrich.

22. veebruaril Sõle spordikeskuses vehklemistundi külastavatele inimestele on vajalik vehklemisvarustus kohapeal tagatud. Endal on vaja kaasa võtta sportlikud riided ja jalatsid. „Võimalusel võiksid kaasas olla ka liibukad – siis ei pea riietusruumi minema, vaid saab koha saalis vehklemisvarustuse selga tõmmata,“ lausus Eesti spordisangar.

Kahevõitluspäev Sõle spordikeskuses (22.02)

Vehklemine

Vehklemine sobib suurepäraselt igas vanuses ja kehalises vormis inimesele. Treeningul osaleja õpib esmalt tundma ala reegleid. Seejärel õpetatakse selgeks õige vehklemisasend ning sissejuhatavate harjutuste järel saab pidada ka oma esimese duelli.

Vehklemistreeningud toimuvad Sõle spordikeskuse vehklemissaalis.

Ajakava

  • 10.00 – 14.00 vehklemine elavas järjekorras. Korraga viibib rajal kümme inimest, radade rotatsioon iga 15 minuti järel.

Karate

Karatetreeningute eesmärk on osalejatele õpetada selgeks ala algtõed. Lastele ja noortele suunatud treeninguid alustatakse soojendus- ja venitusharjutustega, misjärel õpetatakse selgeks karate lihtsama põhitõed: löögid, blokid ja seisud.  Harjutused on kohandatud vanusegrupi kehalisele arengule.

Täiskasvanud õpivad keerukamaid karatetehnikaid ja keskenduvad täpsusele ning kontrollile. 

Karatetreeningud toimuvad Sõle spordikeskuse pallisaalis.

Ajakava

  • 10.00 – 11.30 karate noortele
  • 11.30 – 12.15 karate täiskasvanutele
  • 12.15 – 14.00 karate lastele

Judo

Judotreeningutel jälgitakse spordiala põhiväärtusi, milleks on julgus, austus, tagasihoidlikkus, siirus, sõprus, au ja enesekontroll.

Lastele suunatud treeningu eesmärk on koordinatsioonivõime arendamisel. Osaleja omandab parema kehakontrolli ning suureneb motivatsioon oskuste parandamiseks.

Noortele ja täiskasvanutele suunatud treeningutel tutvustatakse erinevaid heite- ja kukkumistehnikaid.

Judotreeningud toimuvad Sõle spordikeskuse judosaalis.

Ajakava

  • 10.00 – 11.30 judo lastele
  • 11.30 – 13.00 judo noortele
  • 13.00 – 14.00 judo täiskasvanutele

Maadlus

Maadlustreeningutel keskendutakse spordiala algtõdedele, kuid olulisel kohal on ka Eestile ajalooliselt eduka medaliala teoreetiline tutvustus.

Eraldi toimub naistele suunatud enesekaitsetreening, kus õpetatakse enesekaitse võtteid, haardest vabanemisi ja kukkumistehnikaid.

Maadlustreeningud toimuvad Sõle spordikeskuse pallisaalis.

Ajakava

  • 10.00 – 10.45 naiste enesekaitse
  • 10.45 – 12.00 maadlus noortele
  • 12.00 – 13.15 maadlus lastele
  • 13.15 – 14.00 maadlus täiskasvanutele


Taekwondo

Osalejatele selgitatakse ühe ala kahe erineva suuna (olümpia ja mitteolümpia taekwondo) erinevus. Läbi kompleksharjutuste ja sparringu õpitakse selgeks ala harrastamiseks vajalik tehnika.

Eraldi treening on suunatud naiste enesekaitsele.

Taekwondotreeningud toimuvad Sõle spordikeskuse matisaalis.

Ajakava

  • 10.00 – 10.45 taekwondo täiskasvanutele
  • 10.45 – 11.30 naiste enesekaitse
  • 11.30 – 12.45 taekwondo lastele
  • 12.45 – 14.00 taekwondo noortele
Muud tegevused (pallisaalis)
  • 10.00 - 10.30 Korea tantsuansambli ARIRAN etteaste
  • 10.45 - 11.00 Vaegnägija Karl-Aleksander Vase etteaste karates
  • 11.15 – 11.35 Vehklemise näidismatš
  • 11.45 - 12.00 Kendo nädismatš
  • 12.30 – 13.00 Korea tantsuansambli ARIRAN etteaste
  • 13.15 – 13.30 Vaegnägija Karl-Aleksander Vase etteaste karates